Technologia Cyclo

 

Działanie przekładni cykloidalnej polega na wymuszeniu, poprzez obrót łożyska mimośrodowego, ruchu koła zębatego o zarysie epicykloidy, które zazębia się z kołem o uzębieniu wewnętrznym i zarysie łukowym. Łożyska mimośrodowe wprawiane jest w ruch obrotowy poprzez wałek wejściowy (reduktory) lub bezpośrednio wałkiem silnika (motoreduktory). Różnica ilości zębów i kształt zarysów powodują, że 1 obrót wałka wejściowego powoduje obrót wałka wyjściowego o wartość kąta równą podziałce jednego zęba. Przełożenie stopnia redukcji równe jest ilości zębów na kole cykloidalnym. Przekładnia odwraca kierunek prędkości obrotowej.  Poprzez zastosowanie łożysk wałeczkowych zapewnia się toczne przenoszenie siły bez istotnych strat tarcia, osiągając sprawność ponad 95%.

 

MOŻLIWOŚĆ OBCIĄŻENIA SZOKOWEGO DO 500% ZNAMIONOWEGO MOMENTU OBROTOWEGO!
W porównaniu z ogólnie stosowanymi przekładniami zębatymi, w których w danej chwili współpracują jedynie jedna do dwóch par kół zębatych, w przekładni CYCLO kontakt ze sworzniami zewnętrznymi ma zawsze większa liczba odcinków krzywki. Stan taki pozwala na bardziej równomierne rozłożenie obciążenia pozwalając na szokowe obciążenia do 500% znamionowego momentu obrotowego. Tego rodzaju możliwość powoduje, że przekładnie CYCLO należą do pierwszego wyboru w przypadku występowania dużych anomalii obciążeniowych.

 

ŻYWOTNOŚĆ
Przekładnie CYCLO w dużej mierze przed zużyciem chronią minimalne straty tarcia jak i równomierne rozmieszczenie obciążeniami. Dobra opinia na świecie uzyskana przez przekładnie CYCLO opiera się na ich niezawodności, solidnej budowie oraz małych wymaganiach konserwacyjnych. Duża żywotność przekładni CYCLO również ze względów ekonomicznych staje się nadzwyczaj rentowną inwestycją.

 

DUŻA MOC W MAŁEJ PRZESTRZENI
Już w jednym stopniu przełożenia koncepcja przekładni CYCLO zapewnia przełożenie od 6:1 do 119:1. Dwustopniowe przekładnie pozwalają uzyskać przełożenie wynoszące do 7569:1.

 

SZYBKA REAKCJA NA ZMIANY OBCIĄŻENIA
Ponieważ duże obroty posiadają jedynie wałek napędowy i mimośród , moment bezwładnościowy masy przekładni CYCLO  jest nadzwyczaj mały. Stąd podczas startu , zatrzymania lub zmiany kierunku obrotów przekładnie szczególnie szybko reagują na zmiany obciążenia.

Napędy, reduktory i przekładnie Sumitomo